Para pak muajsh Rita Ora vizitoi Tiranen, ku edhe mbajti nje koncert me mijera njerez ne sheshin Skenderbej. Me mijera fansa ishin grumbulluar per te pritur Riten nga aeroporti i Rinasit e deri te hotel Plaza, ku ajo qendroi. Per sigurine e saj gjate gjithe udhetimit duke nisur nga pritja ne aeroportin nderkombetar, ndalesa ne bashkine Tirane, shoqerimi per ne hotel dhe mbajtja e koncertit ne mbremje u kujdes Global security. Jo vetem kaq, por e gjithe mbarevajtja e koncertit ju besua kompanise sone, i cili perfundoi ashtu siç nisi plot atmosfere dhe pa asnje incident.